Üksi kodus näidendit lugeda on igav?

Kutsu oma lemmiknäitleja kooli endaga koos lugema!

Miksteatri haridusprogramm „See loeb“ annab noortele võimaluse lugeda näidendit koos professionaalsete näitlejatega, keda seni võib-olla vaid seriaalidest tuntakse. Ühislugemine loob võimaluse lahata küsimusi ja probleeme teistsuguses õhkkonnas, väljaspool formaalset tunnisituatsiooni. Lisaks saavad õpilased ühiselt lugedes ja analüüsides paremini aru näidendi tekstist. Üksi lugedes võib näidend tunduda igav või ei suudeta piisvalt haarata sündmuste käiku. Ühiselt lugedes hakkab aga näidend lugejate-kuulajate kujutluses paremini „elama“. Kauge ja arusaamatuna tunduv klassika võib osutuda ootamatult lähedaseks ja mõistetavaks. Lisaks klassikatekstidele soovime laiemalt tutvustada Eesti algupärandeid ja eesti keelde tõlgitud uuemaid maailmas edu saavutanud lavatekste.

See loeb“ soovib tutvustada noortele maailma ja Eesti väärtnäitekirjandust, avardada silmaringi, loovust, täiendada õppekava kirjanduse ainevaldkonnas, seda huvitavamaks ja mitmekülgsemaks muutes ning kasvatada noortes teatrihuvi. Koos lugemine parandab noorte esinemis- ja väljendusoskust ning teksti analüüsivõimet.

Miksteater sõidab kohale kooli, kus loetakse ühiselt läbi üks näidend õpilaste, ühe külalisnäitleja ja Miksteatri näitleja osavõtul. Näidendi valiku teeb kool, samuti võib kool avaldada soovi, kes võiks olla see näitleja, keda oma kooli kutsuda tahetakse. Külalistena on projektis osalenud muuhulgas Rain Simmul, Aita Vaher, Taavi Tõnisson, Mihkel Tikerpalu, Kadri Rämmeld, Marius Peterson, Mart Toome, Kaspar Velberg, Marko Mäesaar, Inga Lunge, Kaia Skoblov, Märt Avandi, Tiina Mälberg jt.

Lisainfo: Kaido Rannik (See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või +372 5664 7765)

 

 

Projekti toetab Eesti Rahvakultuuri Keskus